Wyszukiwanie

Uroczyście podsumowaliśmy 800-lecie

W środowe (17.01) popołudnie w Zamku Królewskim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta będąca podsumowaniem roku 800-lecia i inauguracją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  

ODA zaprasza na nowe wystawy

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na otwarcie dwóch nowych malarskich wystaw. Prezentacje od piątku (19.01) będzie można oglądać w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8.

„Nowa Elewacja”: czekamy na zgłoszenia

Do końca lutego można zgłaszać aplikacje do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które w 2017 roku przeszły renowację.

Następna stacja Piotrków Trybunalski - film

W czartkowy wieczór (28.12) w kinie Helios odbyła się premiera filmu “Następna stacja Piotrków Trybunalski”, którego reżyserem jest Adam Guziński, laureat wielu polskich i międzynarodowych festiwali, z pochodzenia pi...

Zaproszenia na premierę filmu „Następna stacja Piotrków Trybunalski”

„Następna stacja Piotrków Trybunalski” to najnowsza produkcja piotrkowianina Adama Guzińskiego. Premiera filmu promującego miasto odbędzie się 28 grudnia w kinie „Helios”.

Bajkowy koncert w MOK

„Bajkowe Presto” to tytuł koncertu przygotowanego przez zespół wokalny „Presto”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Koncert odbędzie się w MOK w czwartek (14.12) o godz. 17.00.

Umocnili wiarę w Piotrkowie

„Duchu Święty umocnij moją miłość” pod takim hasłem w miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się 14. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Nadzieja”.

"Nadzieja" gra w Piotrkowie

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był dzisiaj (25.11) gościem i mówcą XIV Ogólnopolskiego Festiwalu „Nadzieja”  który w ten weekend odbywa się w naszym mieście.  

„Nadzieja” znów w Piotrkowie

„Duchu Święty umocnij moją miłość” pod takim hasłem w najbliższy weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 14. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Nadzieja”.

Mapping z prestiżowym wyróżnieniem

Projekcja „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu FilmAT. Wyróżnienie miastu przyznał zdobywca Oscara Zbigniew Żmudzki.

Polowanie na książkę w II LO

„Upoluj swoją książkę” to nazwa akcji promującej czytelnictwo, do której przyłączyło się II Liceum Ogólnokształcące. W jej ramach uczniowie będą mogli za darmo przeczytać i posłuchać 12 bestsellerowych e-book&oacu...

Nagrodzili najlepsze spektakle

Za nami siódmy Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Przez trzy dni (3-5.11) uczestnicy konkursu prezentowali się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.