Wyszukiwanie

Święto 3 Maja – program obchodów

Już we wtorek obchodzić będziemy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do zapoznania się z programem piotrkowskich uroczystości.

Malarska KINODA

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na kolejną filmową prezentację z cyklu KINODA. Tym razem będzie można obejrzeć film poświęcony życiu wielkiego brytyjskiego malarza, Williama Turnera.

Trzy dni z Miastem Piwowarów

Łódź i Gdańsk – to miasta, w których w miniony weekend, mocno widoczny był Piotrków Trybunalski. W obu przypadkach miało to związek z nowym produktem turystycznym – Miastem Piwowarów.

Kusiliśmy filmowców

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W tym roku była to wyjątkowa edycja dla naszego miasta.

Owocna wizyta

Przez dwa dni w Piotrkowie Trybunalskim przebywała delegacja z francuskiego miasta partnerskiego Vienne. W trakcie wizyty rozmawiano o rozwoju współpracy.

Najlepsi fleciści grali w Piotrkowie

W weekend w Państwowej Szkole Muzycznej odbyły się VIII Piotrkowskie Spotkania Fletowe. Do naszego miasta zjechali najlepsi młodzi fleciści z całego regionu łódzkiego. Muzycy rywalizowali przez dwa dni, a festiwal zakończył sobotni koncert...

Festiwal techniczny w „Budowlance”

W miniony piątek (29.01) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych odbył się I Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych.

Festiwal Nauk Technicznych

I Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych – wyjątkowa impreza edukacyjna odbędzie się w najbliższy piątek (29.01) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3.

5 lat teatru O’Tinker’s Bar

Teatr Progresywny O’Tinker’s Bar i Ośrodek Działań Artystycznych zapraszają na wernisaż wystawy podsumowującej pięć lat działalności teatru. Impreza odbędzie się w sobotę (23.01) w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.

Wydarzyło się w 2015 roku

Blisko 1.200 artykułów opublikowano w 2015 roku na portalu www.piotrkow.pl w dziale "Aktualności". Co wydarzyło się w minionych 12 miesiącach? Zaprasamy do prześledzenia kalendarium wydarzeń.

Artystyczne sukcesy harcerzy

Harcerze z piotrkowskiego Hufca ZHP podbili scenę i wypełnili podium na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym OPAL, który w miniony weekend odbył się w Radomsku.

30 lat "Aerobików"

W tym roku 30-lecie istnienia obchodzi zespół taneczny „Aerobik”. W minioną sobotę (28.11) zorganizowano koncert jubileuszowy.