Wyszukiwanie

Jazzowe nuty "The Beat Freaks"

W piątek (20.04) w Centrum Idei „Ku Demokracji” można będzie posłuchać dobrego jazzu w wykonaniu zespołu „The Beat Freaks”. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

"Jaskółczyn" znów na podium

Tancerki z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” wytańczyły srebro i brąz podczas Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych. Zawody odbyły się w minioną sobotę (14.04) w Suchedniowie.

Żagubica z wizytą w Piotrkowie

Delegacja samorządowców z partnerskiej Żagubicy gości w Piotrkowie Trybunalskim. Trzydniowa wizyta ma związek z podjęciem współpracy piotrkowskich i serbskich szkół. Goście spotkali się z prezydentem, zwiedzili miasto oraz od...

Twórczyni „Twojego Vincenta” w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Karoliną Michałowską. Piotrkowianka była jedną ze 125. osób pracujących nad filmem „Twój Vincent”.

Program „Niepodległa” – nabór wniosków

W tym roku w całym kraju świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z obchodami uruchomiony został rządowy program dotacyjny „Niepodległa”. Ruszył nabór wniosków do programu.

„Zapałki” – sztuka teatralna na UJK

„Zapałki” – taki tytuł nosi sztuka, którą we wtorek (6.03) będzie można zobaczyć na piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Sztukę zaprezentuje teatr Wyjście Ewakuacyjne.

Wsparcie dla stowarzyszeń kultury

234 tys. złotych dofinansowania na wsparcie zadań z zakresu kultury, sztuki oraz ochrony dóbr i dziedzictwa narodowego przekaże w tym roku samorząd Piotrkowa Trybunalskiego.

Uroczyście podsumowaliśmy 800-lecie

W środowe (17.01) popołudnie w Zamku Królewskim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta będąca podsumowaniem roku 800-lecia i inauguracją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  

ODA zaprasza na nowe wystawy

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na otwarcie dwóch nowych malarskich wystaw. Prezentacje od piątku (19.01) będzie można oglądać w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8.

„Nowa Elewacja”: czekamy na zgłoszenia

Do końca lutego można zgłaszać aplikacje do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które w 2017 roku przeszły renowację.

Następna stacja Piotrków Trybunalski - film

W czartkowy wieczór (28.12) w kinie Helios odbyła się premiera filmu “Następna stacja Piotrków Trybunalski”, którego reżyserem jest Adam Guziński, laureat wielu polskich i międzynarodowych festiwali, z pochodzenia pi...

Zaproszenia na premierę filmu „Następna stacja Piotrków Trybunalski”

„Następna stacja Piotrków Trybunalski” to najnowsza produkcja piotrkowianina Adama Guzińskiego. Premiera filmu promującego miasto odbędzie się 28 grudnia w kinie „Helios”.