Wyszukiwanie

"Nadzieja" gra w Piotrkowie

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był dzisiaj (25.11) gościem i mówcą XIV Ogólnopolskiego Festiwalu „Nadzieja”  który w ten weekend odbywa się w naszym mieście.  

„Nadzieja” znów w Piotrkowie

„Duchu Święty umocnij moją miłość” pod takim hasłem w najbliższy weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 14. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Nadzieja”.

Mapping z prestiżowym wyróżnieniem

Projekcja „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu FilmAT. Wyróżnienie miastu przyznał zdobywca Oscara Zbigniew Żmudzki.

Polowanie na książkę w II LO

„Upoluj swoją książkę” to nazwa akcji promującej czytelnictwo, do której przyłączyło się II Liceum Ogólnokształcące. W jej ramach uczniowie będą mogli za darmo przeczytać i posłuchać 12 bestsellerowych e-book&oacu...

Nagrodzili najlepsze spektakle

Za nami siódmy Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Przez trzy dni (3-5.11) uczestnicy konkursu prezentowali się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Trybuna Teatru już w weekend

Już w weekend w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się siódma edycja „Trybuny Teatru”. Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych odbędzie się w dniach 3-5 listopada.

Trybunały już w czwartek

Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.

„PIOMA” na rozdaniu Lwów

W dniach 18-22 września w Gdyni odbył się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 osobiście uczestniczyli w rozdaniu Złotych i Srebrnych Lwów.  

Trybunały Uśmiechu 800-lecia

Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.

Łemkowskie śpiewy w cerkwi

Jak co roku jesienią, tak i w tym roku, mury piotrkowskiej cerkwi pw. Wszystkich Świętych wypełniła muzyka cerkiewna. W piątek (6.10) z ponad godzinnym występem przed piotrkowską publicznością zaprezentował się Męski chór prawosławny ...

Nocne śpiewanie w Centrum

W piątek (29.09) odbędzie się  koncert finałowy „XIII Nocnego Śpiewania”. Na dziedzińcu Centrum Idei „Ku Demokracji” wystąpią laureaci Festiwalu Piosenki Turystycznej oraz gwiazdy wieczoru.

Rosyjskie ballady na Trakcie

Rosyjskie ballady i romanse były bohaterami kolejnego „Koncertu na Trakcie”. W sobotę (16.09) a scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił Alexandr Maceradi.