„Bliżej… coraz dalej”…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
zdjęcie
… to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, której wernisaż odbędzie się w piątek (3.07) o godz. 19.00 w Ośrodku Działań Artystycznych.
Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy wielu autorów. Łączy je jedno miejsce – Bąkowa Góra. Dlaczego to miejsce?
- W drugiej połowie lat 80 i na początku lat 90 Małgorzata Gletkier, ówczesna dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim organizowała w Bąkowej Górze plenery artystyczne – wyjaśniają organizatorzy wystawy. - Plenery te stały się miejscem spotkań, ale również wzajemnych inspiracji i poszukiwań własnej drogi.

Prezentowane prace nie są jednak wystawą poplenerową, gdyż znajdziemy na niej oprócz pejzaży również portrety. Zbiór ten, choć inspirowany pracami powstałymi na plenerach w Bąkowej Górze, jest raczej próbą ukazania wzajemnych relacji i wspólnych poszukiwań. Wykracza poza wydarzenia plenerowe i skupia się na pokazaniu relacji, które się tworzą, gdy ludzie o wielkiej wrażliwości i potencjale twórczym spotkają się w jednym miejscu i w jednym czasie. Gdzie miejsce i czas są umownym punktem spotkania, by po chwili każdy z twórców powędrował własną drogą twórczą. Bywa i tak, że spotkania takie dokonują się tylko za pośrednictwem prac i wtedy ujawnia się wielka siła sztuki, która jest w stanie przekroczyć ograniczenia miejsca i czasu.

Wszystkie obrazy prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów galerii ODA. Powstały w latach 1978 – 2000 Ich autorami są: Stanisław Baj, Jolanta Betnerowicz, Andrzej Białkowski, Jacek Bukowski, Jan Dubrowin, Mikołaj Filipiak, Małgorzata Gletkier, Józef Jakubczyk, Marek Kowalski, Andrzej Krzysztofik, Maria Książczak, Franciszek Kubiak, Piotr Makowski, Bogusław Misztela, Józef Panfil, Henryk Trojan, Feliks Zbigniew Turski.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (3.07) o godz. 19.00 w ODA, ul. Sieradzka 8. Wystawa czynna będzie do 26 lipca 2020 r.
← powrót