Aktualności

IMG_2095
W sobotę (24.09) swój okrągły XX jubileusz świętowała Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko. Tego dnia świętowano również jubileusz V-lecia funkcjonowania Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie.
0817983d2e6a804e8ca9a56b3e3bae15
Wczoraj (25.09) na terenie stanicy harcerskiej w Trzech Morgach odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru dla Hufca ZHP Piotrków Trybunalski. Uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą, podczas której poświęcony został nowy proporzec.
pieniadze-dlug-fot-shutterstock-37391782
Ministerstwo Finansów podniosło górne stawki podatku od nieruchomości. Ciężkie czasy dla samorządów spowodowane galopującą inflacją, drastycznymi podwyżkami cen oraz zmianami podatkowymi, które uderzają w dochody samorządów (PIT) powodują, że stawki podatku w naszym mieście – muszą ulec zmianie. Dotychczas regulacja tego podatku odbywała się o wskaźnik poziomu inflacji. Aktualna zmiana - z wyjątkiem jednej stawki - jest mniejsza od wskaźnika inflacji.
sesja-szablon-1-1642754037
Po raz pięćdziesiąty piąty w tej kadencji samorządu obradować będą piotrkowscy radni. Sesja odbędzie się w poniedziałek (26 września) o godz. 18:00.
 
moj
 Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w V edycji konkursu plastycznego „Mój zielony Piotrków”.
 
sleedpol
Wczoraj (21.09), w Mediatece 800-lecia odbyła się debata społeczna pod nazwą Bezpieczeństwo w sieci - nasza wspólna sprawa. Wystąpienia prelegentów z ramienia policji oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się działaniami profilaktycznymi, skierowane były do seniorów oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
DSC_4397
Magdalena Markiewicz została laureatką 47. Złotej Wieży Trybunalskiej.  Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się w środę (21.09) w Zamku Królewskim
faktograf
Temat, który w ostatnim czasie budzi wiele zapytań, wątpliwości oraz obaw, czyli cena za dostawę energii elektrycznej. Przed jakimi wyzwaniami stanie w najbliższym czasie piotrkowski samorząd? Prezydent Krzysztof Chojniak był gościem wtorkowej (20.09) audycji „Faktograf” wyemitowanej na antenie radia Strefa FM. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
ogrzew
Do 30 listopada można składać wnioski o dodatek na drewno kawałkowe, pellet drzewny i LPG. Jednorazowy zasiłek otrzymają gospodarstwa domowe, które posiadają wpis  źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Zadanie to w naszym mieście realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Gdzie? Jak? i kiedy można składać wniosek? Tłumaczymy poniżej.
 
DSC_4088
Wczoraj (20.09) w Szkole Podstawowej nr 10 (ul. Próchnika 8) odbyły się warsztaty praktyczno-teoretyczne z zakresu przeciwdziałania suszy. Zajęcia dotyczyły zakładania ogrodów deszczowych w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.