Budżet obywatelski 2019

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 7 =
Link
3 + 7 =

Od 4 czerwca piotrkowianie mogą składać propozycje projektów do budżetu obywatelskiego 2019. Do wykorzystania na inwestycje jest 1 mln 200 tys. zł.

Mieszkańcy mogą zgłaszać projekty lokalne oraz ogólnomiejskie.
Lokalne dotyczą jednego z czterech rejonów, na które podzielono miasto. W każdym z nich do wydania jest po 200 tys. zł. Z kolei w przypadku projektu ogólnomiejskiego czeka pula 400 tys. zł.
Projekt rejonowy może zgłosić grupa co najmniej 15 osób, zaś ogólnomiejski co najmniej 60 osób. Nie ma ograniczenia wiekowego, co oznacza, że wszyscy piotrkowianie mogą zgłaszać projekty, a w dalszej kolejności wziąć udział w głosowaniu.

- Pomysły mogą dotyczyć budowy oraz modernizacji obiektów sportowych i rekreacyjnych, naprawy infrastruktury drogowej (chodniki, jezdnie, parkingi, wiaty), jak również remontów obiektów użyteczności publicznej, będących własnością miasta – opowiadają magistraccy urzędnicy.

Termin nadsyłania swoich pomysłów mija 2 lipca.
Propozycje projektów można zgłaszać w formie papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańców oraz w formie elektronicznej za pomocą formularza na stronie http://www.piotrkowianiedecyduja.pl/.

W okresie wakacyjnym pracować będzie zespół opiniujący, który zweryfikuje wszystkie propozycje. Do końca sierpnia poznamy listę projektów, spośród których piotrkowianie wybiorą te warte realizacji. Głosowanie zaplanowano w dniach 9-23 września.
O wszystkich etapach budżetu obywatelskiego będziemy na bieżąco informować na www.piotrkow.pl.