Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie osiedla Belzacka

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 2 =
Link
4 + 2 =
Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie osiedla „Belzacka”.
Opis projektu:
PKT 1. Poprawa nawierzchni ul. Kotarbińskiego: od odcinka Belzacka – Słowackiego do końca bloku Kotarbińskiego 12A. Zakres: Jezdnia – frezowanie, wykonanie warstwy wyrównawczej i ściernej; krawężniki – rozbiórka i montaż nowego.
PKT 2. Budowa chodnika po wschodniej stronie ul. Kotarbińskiego (od skrzyżowania z Belzacką z ominięciem komory ciepłowniczej). Chodnik – roboty ziemne, nawierzchnia z kostki betonowej w obrzeżu
PKT 3. Budowa chodnika w obrzeżu wzdłuż ul. Paderewskiego będącego kontynuacją chodnika pozachodniej stronie PS nr 20 do skrzyżowania w okolicy Paderewskiego 2 i 4 wraz ze zmianą lokalizacji wpustu wodnego.
PKT 4. Budowa zatoki postojowej (20-25 miejsc) z płyt ażurowych w krawężniku z chodnikami na terenie zielonym zlokalizowanym po północnej stronie PS nr 20.

Lokalizacja:
Ad. PKT 1: Obręb nr 0028, działka 2/30.
Ad. PKT 2: Obręb nr 0028, działka 2/30.
Ad. PKT 3: Obręb nr 0028, działka 2/30, działka nr 2/24
Ad. PKT 4: Obręb nr 0028, działka 2/24.

Uzasadnienie:
Celem projektu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Odcinki ulic Kotarbińskiego i Paderewskiego stanowią łącznik między Słowackiego i Belzacką i są jednymi z najczęściej uczęszczanych w tej części osiedla nie tylko ze względu na skracanie drogi przez kierowców przez osiedle, ale przede wszystkim na zlokalizowane w tym rejonie PS nr 20 i 19, żłobek, SP nr 12 oraz obiekty OSiR, a także kościół. Wszystkie punkty projektu będą dopełnieniem prac wykonywanych w minionych latach przez Gminę Piotrków Trybunalski oraz Spółdzielnię Mieszkaniową im. Juliusza Słowackiego.
Realizacja projektu zapewni bezpieczeństwo poruszającym się chodnikami pieszym, popraw estetykę osiedla, zwiększy liczbę miejsc parkingowych w pobliżu PS nr 20 co pozwoli na lepszy dowóz dzieci , a także będzie dużym udogodnieniem dla mieszkańców okolicznych bloków. Remont fragmentu ul. Kotarbińskiego nie tylko naprawi najbardziej zniszczoną nawierzchnię w tej części osiedla znacząco wpływając na poruszające się tym ciągiem pieszo- jezdnym pieszych i pojazdy samochodowe, ale poprawi również estetykę najbliższej okolicy.

Beneficjenci:  Głównymi beneficjentami projektu są mieszkańcy zachodniej części miasta zamieszkujący przede wszystkim Osiedla Belzacka, Słowackiego Północ oraz Osiedle Południe  (są to przede wszystkim rodzice oraz przedszkolaki z PS nr 20 i 19, rodzice uczniowie SP nr 12, mieszkańcy korzystający z OSiR a także wierni należący do Parafii NMP Królowej Pokoju) dla których teren ten jest jednym z ważniejszych ciągów komunikacyjnych.

Szacunkowy koszt projektu:  282 tys. zł. W trym PKT 1- 85 tys. zł, PKT 2 – 17 tys. zł, PKT 3– 110 tys. zł, PKT 4 – 70 tys. zł.
← powrót