Wykonanie murali o tematyce nieistniejących już budowli historycznych Piotrkowa

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 4 =
Link
2 + 4 =
Wykonanie murali o tematyce nieistniejących już budowli historycznych Piotrkowa.
OPIS PROJEKTU
Murale wykonane byłyby na ścianach, których właścicielem jest gmina Piotrków lub na ścianach kamienic prywatnych za zgoda właścicieli w liczbie 4-5 sztuk. Byłyby wykonane w technice a’la sepia. Miałyby przedstawiać m.in.:  Zamek Królewski w czasach, gdy służył jako cerkiew i był jednopiętrowy, pałacyk z parku Poniatowskiego, ratusz miejski, byłe koszary – klasztor i krzywda. Wykonawca może być artystka pani Joanna Małecka, która przedstawiła najciekawszą wizję. Proponuję powołać grupę roboczą, która składałaby się z: historyków miejskich, przewodnika wycieczek, kierownika działu remontów TBS, miłośników Piotrkowa.

LOKALIZACJA
Wyłonienie ścian proponuję powierzyć w/w grupie. W czasie rozmowy z konserwatorem wstępnie została zaakceptowana wersja, z wyłączeniem obrębu murów miejskich.

UZASADNIENIE
Celem jest edukacja historyczna mieszkańców Piotrkowa, przyciągnięcie turystów poprzez większe atrakcje, a także poprawa estetyki miasta. Pragnę nadmienić, iż jest to pierwszy taki pomysł na skalę Polski. Jeśli pomysł przyjmie sie w Piotrkowie a zainteresowanie projektem jest bardzo duże, można by go rozwinąć w kolejnych latach.

BENEFICJENCI
Na tym projekcie powinny skorzystać wszystkie grupy społeczne.

SZACUNKOWE KOSZTY PROJEKTU
Ustawienie rusztowania na tydzień 500 – 1000 zł, ewentualne przygotowanie ściany 1.000 – 5.000 zł, wykonanie murali 10 – 30 tys. zł. Szacunkowy koszt murala kształtowałby się od 15 do 35 tys. zł.
← powrót