Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Cztery medale AKS w mistrzostwach Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 9 =
Link
7 + 9 =
FOTO_AKS_04
Złoty i trzy brązowe medale zdobyli zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego podczas mistrzostw Polski młodzików. Dorobek wywalczony w miniony weekend w Kostrzynie nad Odrą jest lepszy od zeszłorocznego, kiedy piotrkowianie zdobyli trzy krążki.
Na najwyższym stopniu podium stanął Stanisław Fussy, który wystąpił w kategorii 75 kg. Poprawił tym samym wynik sprzed roku, kiedy w Raciborzu zakończył zmagania na trzecim miejscu. W niedzielę o medale walczyli także trzej inni młodzi piotrkowscy zawodnicy. Wszyscy wygrali swoje pojedynki o brązowe krążki: Norbert Chodakowski (kat. 41 kg), Franciszek Cejnóg (kat. 52 kg) i Adrian Nurkowski (kat. 68 kg).

- Najbardziej cieszy nas regularność – mówi Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego. - Nasi zawodnicy w każdym sezonie zdobywają medale na zapaśniczych zawodach różnej rangi, także tej najwyżej, jak mistrzostwa Polski. To oznacza, że praca wykonywana przez zawodników i trenerów, przy wielkim wsparciu rodziców i pomocy sponsorów, idzie w bardzo dobrym kierunku. Warto podkreślić, że chociaż najstarsi zawodnicy kończą przygodę z zapasami, to już widzimy, że będzie ich kim zastąpić. Serdecznie zapraszamy na treningi wszystkich, którzy chcą stać się częścią wielkiej rodziny Atletycznego Klubu Sportowego.

Tydzień po zmaganiach młodzików, o mistrzostwo Polski w kategorii do lat 14 rywalizować będą dziewczęta. W następny weekend w Nowinach wystąpią cztery zawodniczki Atletycznego Klubu Sportowego: Julia Dolna (kat. 42 kg), Małgorzata Olenicz (kat. 42 kg), Olga Jarosińska (kat. 42 kg) i Kinga Jaroniek (kat. 46 kg).

Galeria zdjęć
Zdjęcia od nr 1 do nr 4 - Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego podczas wręczania medali w mistrzostwach Polski.
← powrót