Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Dwa medale młodziczek AKS

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 7 =
Link
3 + 7 =
FOTO_AKS_03
Srebrny i brązowy medal zdobyły młodziczki Atletycznego Klubu Sportowego podczas mistrzostw Polski, które w weekend odbyły się w Nowinach. Na podium stanęły Julia Dolna i Kinga Jaroniek.
Julia Dolna trzeci raz wystartowała w mistrzostwach Polski młodziczek i trzeci raz zdobyła brązowy medal, czym potwierdziła przynależność do ścisłej krajowej czołówki. W Nowinach wystąpiła w wadze do 42 kg. Z kolei swój pierwszy medal w tej kategorii wiekowej wywalczyła Kinga Jaroniek, startująca w wadze 46 kg. Dwa lata temu była dziesiąta, rok temu piąta, a w niedzielę wywalczyła srebrny krążek.

- Bardzo się cieszymy, że nasze zawodniczki stanęły na podium, ale oprócz samego wyniku warto spojrzeć z innej strony na postawę dziewczyn – mówi Łukasz Torchalski, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego. - W przypadku Julii trzeba podkreślić fakt, że trzeci rok z rzędu jest w czołowej trójce na najważniejszych zawodach sezonu. Każdy, kto ma styczność ze sportem wie, jak trudno utrzymać się na szczycie, a ona tego dokonała. Z kolei u Kingi widzimy, jak cierpliwie wspina się po zapaśniczych szczeblach – co roku poprawia się o kilka miejsc aż wskoczyła na podium. Obie nie osiągnęłyby tego, co osiągnęły, gdyby nie ich cierpliwość i wytrwałość.

Julia Dolna i Kinga Jaroniek we wszystkich turniejach, w których brały udział w 2020 roku (Mistrzostwa Polski młodziczek, Mistrzostwa LZS, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek regionu C, Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski) zajęły medalowe miejsca.

Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1 i nr 2 - Zawodniczki AKS podczas odbierania medali.
← powrót