Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Dwa złota AKS na mistrzostwach Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 9 =
Link
3 + 9 =
FOTO_AKS_01
Michał Twardowski i Kacper Gajda zdobyli złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. Podczas turnieju w Poznaniu wystartowało łącznie pięciu zawodników Atletycznego Klubu Sportowego – wszyscy dotarli do strefy medalowej.
Dla obu zapaśników był to debiut w mistrzostwach Polski młodzieżowców, czyli zawodach, w których mogą startować zawodnicy do lat 23. Michał Twardowski triumfował w kategorii 60, a Kacper Gajda - 67 kg. Oprócz nich piąte miejsca zajęli Bartosz Skóra i Łukasz Socha (obaj kat. 67 kg) oraz Artur Chojnacki (kat. 77 kg).

- Jesień jest dla naszego klubu bardzo udana, ponieważ nasi zawodnicy regularnie przywożą medale z imprez mistrzowskich w różnych kategoriach wiekowych. Sukcesy cieszą tym bardziej, że obecna sytuacja nie sprzyja komfortowym przygotowaniom – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.
- Jestem bardzo wdzięczny zawodnikom i trenerom za wytrwałość, a naszym sponsorom za niesłabnące zaangażowanie we wspieranie naszej młodzieży. To, jak pokonujemy kolejne stopnie zapaśniczego wtajemniczenia pokazuje, że wszystko w AKS zmierza w dobrym kierunku i o godnych następców Mateusza Bernatka czy Dawida Szkodzińskiego możemy być spokojni – podkreśla prezes AKS.

W listopadzie najważniejsze zawody czekają jeszcze na najmłodszych zawodników Atletycznego Klubu Sportowego. Mistrzostwa Polski młodzików zaplanowane są na 15 listopada w Kostrzynie, a młodziczek mają się odbyć tydzień później w Chęcinach.

*****
Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1 i 2: zawodnicy AKS na podium mistrzostw Polski. 
 
← powrót