Gdańsk za 3 punkty… czas na Zabrze

3 + 9 =
3 + 9 =
55
Trzy punkty Gdańska przywieźli zawodnicy Piotrkowianina. Nasi szczypiorniści w środę (25.11) pewnie pokonali Torus Wybrzeże Gdańsk.
Po efektownej wygranej w Szczecinie zespół Bartosza Jureckiego pewnie pokonał także Torus Wybrzeże Gdańsk. Gospodarze momentami byli bezradni wobec świetnej defensywy, w której rządził i dzielił gracz minionego tygodnia Artur Kot. Zaczęło się nieszczególnie, bo w 3. minucie było 2:0 dla gospodarzy, ale po rzutach Piotra Rutkowskiego i Filipa Surosza, Piotrkowianin doprowadził do wyrównania. Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale w drugim nasz zespół zaczął budować przewagę.Do przerwy prowadził różnicą czterech trafień - 16:12.
Drugą odsłonę z impetem zaczął Rutkowski i przewaga wzrosła do 7 bramek (12:19).  Gospodarzom każda bramka przychodziła z wielkim trudem, a Piotrkowianin grał bardzo podobnie, jak w Szczecinie. Świetnie w defensywie i skutecznie w ataku. Na dziesięć minut przed końcem, przy stanie 27:19 dla Piotrkowianina, stało się jasne, że trzy punkty z Pomorza przyjadą do Piotrkowa. Nasz zespół wygrał ostatecznie 33:28.

Już w najbliższą niedzielę (29.11) Piotrkowianin zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Mecz, który pokaże TVP Sport, odbędzie się w hali Relax, a jego początek zaplanowano na 18:20.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 28:33 (12:16)

Piotrkowianin: Kot (11/29), Ligarzewski (2/11) - Matyjasik 7/4, Rutkowski 7, Szopa 4, Surosz 3, Pacześny 3, Turkowski 2, Swat 2/1, Jędraszczyk 2, Mastalerz 1, Mosiołek 1, Sobut 1, Kaźmierczak, Pożarek

TWG: Chmieliński, Witkowski, Wodziński – Stojek 1, Powarzyński 3, Filipowicz, Pieczonka 2, Gądek 3, Gavidia, Jachlewski 7, Sulej 2, Kosmala 1, Papaj 1, Adamczyk 6, Janikowski 2, Woźniak.