IV LO lekkoatletycznym mistrzem

2 + 4 =
2 + 4 =
120054554_2642491472681131_4846818441580071487_o
Po raz czwarty z rzędu IV Liceum Ogólnokształcące został mistrzem Piotrkowa Trybunalskiego w drużynowej rywalizacji lekkoatletycznej.
Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego rozegrano we wtorek (22.09) na stadionie miejskim Concordia. Reprezentanci IV LO zgromadzili łącznie 923 punkty, a w klasyfikacji  wyprzedzili ZSP1 i ZSP 2.

Jedyne zwycięstwo w rywalizacji dla IV LO odniosła sztafeta 4x100 metrów w składzie: K. Kwiecień, P. Sochacki, P. Kukulski, M. Nojek). Indywidualnie w biegu na 100 metrów Kacper Kwiecień zajął drugie miejsce, a Mateusz Nojek był trzeci. W biegu na 400 metrów drugie miejsce zajął Wiktor Jagodziński a czwarty był Kuba Bedka. W biegu na 1500 metrów Dawid Krzynówek był drugi, Szymon Lipiński trzeci, natomiast Adam Krawczyk dziewiąty.
W pchnięciu kula o wadze 5 kg drugie miejsce przypadło Patrykowi Kukulskiemu, w rywalizacji kulą o kilogram cięższą trzecie miejsce zajął Daniel Zielonka. W skoku w dal na najniższym stopniu podium uplasował się Filip Sobos a czwarte miejsce zajął Kacper Krasoń.

Dzięki zwycięstwu drużyna IV LO zakwalifikowała się do półfinałów wojewódzkich.