Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

IV LO wicemistrzem województwa łódzkiego

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 2 =
Link
2 + 2 =
Foto 1
IV Liceum Ogólnokształcące zostało wicemistrzem województwa łódzkiego szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców. Finałowe zawody odbyły się w Łodzi.
W decydującym turnieju oprócz reprezentantów IV LO udział wzięły  dwa zespoły z Łodzi oraz drużyny z Opoczna, Radomska i Sieradza.
Zespoły podzielono na dwie grupy. Nasi reprezentanci trafili do grupy z drużynami: Łódź II oraz Opoczno. Młodzi piłkarz z Piotrkowa świetnie spisali się w tej części rywalizacji. Najpierw piotrkowianie rozbili zespół z Łodzi wygrywając aż 11:0, a następnie pokonali drużynę z Opoczna wygrywając 5:2.

Dwa zwycięstwa i pewne pierwsze miejsce w grupie zaowocowały awansem do finału. W decydującym starciu nasi reprezentanci przegrali jednak z drużyną z Radomska 4:1.
- Jest to największy sukces męskiej piłki nożnej w historii szkoły. Pozostaje jednak mały niedosyt, bo dwa dni temu w Zelowie pokonaliśmy zespół z Radomska 3-1. Może za rok się uda – komentuje Tomasz Wychowałek, trener piłkarzy IV LO.

Skład IV LO: Jarosław Kowalczyk, Dawid Markiewicz, Mateusz Nojek, Wiktor Malarz, Wiktor Jagodziński, Szymon Lipiński, Jakub Pielużek, Przemysław Lassota, Jakub Śniady, Patryk Sochacki.
Trenerem drużyny jest Tomasz Wychowałek, a kierownikiem Julita Ziółkowska.

***
Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1 i 2 - Drużyna IV LO.
← powrót