Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Medalowy weekend zapaśników AKS

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 9 =
Link
7 + 9 =
2546c0c478def351150c274537389358
Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli w sobotę (13.02) cztery brązowe medale. Piotrkowscy zapaśnicy trzy krążki zdobyli podczas Pucharu Polski seniorów w Radomiu, a Mateusz Bernatek wywalczył brąz na turnieju w węgierskim Tata.
Turniej o Puchar Polski seniorów był pierwszym tegorocznym występem piotrkowskich klasyków. Do Radomia pojechała kilkunastoosobowa grupa złożona głównie z młodszych zawodników, dla których był to ważny sprawdzian przed mistrzostwami Polski juniorów i młodzieżowców, które odbędą się w marcu w Poznaniu.
Zapaśnicy AKS wywalczyli trzy medale: Michał Twardowski (kat. 60 kg), Kacper Gajda (kat. 67 kg) i Michał Król (kat. 87 kg). Blisko podium byli Marcin Sztanderski (kat. 63 kg) i Łukasz Socha (kat. 67 kg), którzy zajęli piąte miejsca.

- Jesteśmy zadowoleni z tego startu przede wszystkim dlatego, że nasi młodzi zawodnicy mieli okazję powalczyć z doświadczonymi zapaśnikami – mówi Karol Sala, trener męskiej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego. - Taki był nasz podstawowy cel szkoleniowy na turniej w Radomiu. Dlatego dwa medale i dwa piąte miejsca naszej młodzieży tym bardziej cieszą. Warto podkreślić także świetną postawę doświadczonego seniora Michała Króla.

W niedzielę odbył się także Puchar Polski seniorek. Młode piotrkowskie zawodniczki do Poznania także jechały przede wszystkim po naukę i doświadczenie, tymczasem były blisko wywalczenia dwóch brązowych medali. Ostatecznie Aleksandra Skudlara (kat. 59 kg) i Patrycja Wochna (kat. 76 kg) zajęły piąte miejsca.

Zawodnicy reprezentacji Polski, wśród nich Mateusz Bernatek, wzięli udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Tata na Węgrzech. Piotrkowianin wystartował w swojej koronnej kategorii wagowej 67 kg i wywalczył brązowy medal. Biało-czerwoni pozostają na Węgrzech, gdzie będą szlifować formę podczas dwutygodniowego zgrupowania z udziałem zapaśników z innych krajów.

Galeria zdjęć:
Zdjęcia od nr 1 do nr 3 - Piotrkowscy zapaśnicy wywalczyli trzy medale podczas Pucharu Polski seniorów w Radomiu.
Zdjęcie nr 4 - Mateusz Bernatek zdobył brązowy medal na turnieju w węgierskim Tata. 
← powrót