Młodzi lechiści najlepsi (rocznik 2009)

9 + 1 =
9 + 1 =
II miejsce - MABO Piotrków
W sobotę (9.01) w hali Relax odbył się turniej w halowej piłce nożnej chłopców o Puchar Prezydenta Miasta w roczniku 2009 i młodsi. Turniej był jednocześnie eliminacjami do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.
W zawodach udział wzięło 10 drużyn: GKS Bełchatów, Akademia Sportu w Będkowie, MKS Ceramika Opoczno, UKS „Projekt Akademii MABO” Piotrków Tryb., UKS RAP Radomsko, MUKS Szóstka Radomsko, UKS Gmina Rozprza, MGKS Skalnik Sulejów, Lechia Tomaszów Mazowiecki, KS Kasztelan Żarnów.

Drużyny podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano każdy z każdym. Po zakończeniu wszystkich spotkań dwie najlepsze ekipy z każdej grup awansowały do półfinałów. W nich Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Ceramikę Opoczno, a zespół UKS MABO Piotrków pokonał RAP Radomsko.

Po emocjonującym finale w rzutach karnych zwyciężyła drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego, a oba zespoły awansowały do rozgrywek finałowych na szczeblu wojewódzkim w rocznik 2009, które zostaną rozegrane 16 stycznia w  Atlas Arenie w Łodzi.

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Piotr Adaczyński z UKS „Projekt Akademii MABO” Piotrków, a nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Tomasz Bielejewski z Lechii.
Puchary oraz nagrody wyróżnionym wręczyli prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak, wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz kierownik Delegatury Stanisław Sipa.