Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Murad najlepszym sportowcem roku?

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 2 =
Link
7 + 2 =
FOTO_GADŻIJEW_04
Magomedmurad Gadżijew został nominowany w prestiżowym 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. Na piotrkowskiego zapaśnika można głosować internetowo do końca roku.
Zapaśnik AKS Wrestling Team znalazł się w elitarnym gronie piętnastu najlepszych polskich sportowców przede wszystkim dzięki złotemu medalowi mistrzostw Europy wywalczonemu w lutym w Rzymie. Gadżijew triumfował w zapasach w stylu wolnym w kategorii 70 kg, czym potwierdził przynależność do międzynarodowej elity.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogłem znaleźć się w gronie piętnastu najlepszych polskich sportowców, u boku takich sław jak Robert Lewandowski czy Kamil Stoch – mówi Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. - To szczególnie budujące w tak trudnym dla nas okresie pandemii, kiedy jedne zawody są odwoływane, a drugie przekładane na przyszły rok. Bardzo dziękuję za nominację, ponieważ dla mnie jest przede wszystkim wyrazem uznania za codzienny trud, jaki sportowcy wkładają w przygotowania.

Na piotrkowskiego zawodnika można głosować internetowo do końca roku na stronie https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 9 stycznia podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

Magomedmurad Gadżijew to aktualnie najlepszy polski zapaśnik, który regularnie zdobywa medale najważniejszych międzynarodowych imprez mistrzowskich. Zawodnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski jako reprezentant Polski dwa razy stał na podium mistrzostw świata (srebro – Paryż 2017, brąz – Nur Sułtan 2019) i pięć razy na podium mistrzostw Europy (złoto – Ryga 2016 i Rzym 2020, srebro – Nowy Sad 2017 i Kaspijsk 2018, brąz – Bukareszt 2019). W tym roku triumfował także w prestiżowym Memoriale Wacława Ziółkowskiego w Warszawie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia od nr 1 do nr 6 - Magomedmurad Gadżijew.
← powrót