Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Nasza załoga w Tour de Pologne

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 9 =
Link
7 + 9 =
Szesnastu kolarzy z Piotrkowa Trybunalskiego weźmie udział w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów. Wczoraj (2.08) sportowców pożegnał i życzył powodzenia w zawodach prezydent Krzysztof Chojniak.

Wczoraj (2.08) wystartował 72 Tour de Pologne. Przez kolejnych kilka dni zawodnicy przejadą przez prawie całą Polskę meldując się m.in. w Warszawie, Częstochowie, Katowicach, Krakowie oraz Zakopanem.

Już tradycyjnie tuż przed najcięższym etapem największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju odbędzie się Tour de Pologne dla Amatorów. W Bukowinie Tatrzańskiej, bo tam rozegrany będzie ten etap, tradycyjnie nie zabraknie piotrkowskich cyklistów. Podobnie jak przed rokiem trybunalski gród będzie reprezentować 16 kolarzy.

Wczoraj (2.08) podczas ostatniego grupowego treningu piotrkowskiej drużyny z zawodnikami spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.
- Zawsze staramy się wspierać inicjatywy promujące Piotrków Trybunalski. To miłe, że ludzie, którzy kiedyś aktywnie uprawiali kolarstwo nie zapominają o swojej pasji, a także o swoim mieście. Życzę powodzenia w zawodach – mówił prezydent.

Tour de Pologne Amatorów odbędzie się w najbliższy piątek (7.08). Piotrkowianie, aby wyróżniać się w peletonie pojadą, jak co roku, w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach z logo miasta. Zawodnicy przejadą blisko czterdziestokilometrową rundę, na której później rywalizować będą zawodowcy.

← powrót