Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Pierwsze medale mistrzostw Polski seniorek w historii AKS

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 4 =
Link
5 + 4 =
AKS_FOTO_02
Nikola Dytrych zdobyła srebrny, a Patrycja Wochna brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorek, które w niedzielę odbyły się w Dzierżoniowie. Obie zawodniczki AKS stanęły na podium mimo tego, że był to ich debiut na zawodach tej rangi.
Niedziela była wyjątkowa dla piotrkowskich zapasów, ponieważ po raz pierwszy w historii zawodniczki Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyły medale mistrzostw Polski seniorek. Na macie w Dzierżoniowie AKS reprezentowały Nikola Dytrych (kat. 50 kg) i Patrycja Wochna (kat. 76 kg). Obie pod koniec września wywalczyły krążki krajowego czempionatu w kategorii juniorek (Nikola - brąz, Patrycja - złoto), a na mistrzostwa Polski seniorek jechały jako debiutantki. I w obu przypadkach było to debiut bardzo udany.
 
Nikola Dytrych na drodze do finału straciła tylko dwa punkty techniczne, a dopiero w walce o złoto musiała uznać wyższość wielokrotnej reprezentantki Polski Anny Łukasiak. Z kolei Patrycja Wochna zdołała podnieść się po porażce w pierwszej walce, pokonała kolejne rywalki i zdobyła cenny brąz.
 
- Bardzo się cieszymy, bo to pokazuje, że dziewczyny systematycznie robią postępy, rozwijają się, cały czas uczą się czegoś nowego, a także udoskonalają już posiadane umiejętności. Mata weryfikuje wszystko – to na zawodach widać, ile potu wylało się na treningach, ile serca włożyło się w przygotowania do zawodów. Skoro debiutantki stają na podium najważniejszej imprezy w kraju, to komentarz do ich możliwości jest zbędny. Takie wejście w „dorosłe” zapasy sprawia, że w przyszłość możemy patrzeć z optymizmem. A zdobywając pierwsze medale mistrzostw Polski seniorek w historii nasze myśli kierujemy w górę, w stronę trenera Grzegorza Ludwiga, dzięki któremu to wszystko się zaczęło – mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji zapasów Atletycznego Klubu Sportowego.
 
Aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek w Białogardzie przebywa Wiktoria Jaroniek. Młodsza koleżanka niedzielnych medalistek jest stałą bywalczynią obozów kadry biało-czerwonych, gdzie ma możliwość trenowania z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii wiekowej, a także uczestniczyć w międzynarodowych turniejach.

******
Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1: zawodniczki AKS z medalami MP,
- zdjęcie nr 2: Patrycja Wochna na podium MP. 
← powrót