Piotrcovia demoluje

9 + 4 =
9 + 4 =
KBSF6032
To był prawdziwy koncert gry w wykonaniu szczypiornistek MKS Piotrcovia. W spotkaniu trzeciej kolejki Superligi Kobiet nasze piłkarki pokonały EUROBUD JKS Jarosław aż 40:21.
Początek meczu nie zwiastował tak okazałego zwycięstwa podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego. Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki z Jarosławia, które – głównie dzięki skutecznej obronie – objęły dwubramkowe prowadzenie. Zespół gości dotrzymywał kroku Piotrcovii tylko przez pierwsze 10 minut. Później piotrkowianki  całkowicie zdominowały wydarzenia boiskowe.

Piotrcovia poprawiła grę w obronie, a w bramce świetnie spisywała się Karolina Sarnecka. Piotrkowianki dorzuciły do tego znakomitą skuteczność. W drugim kwadransie pierwszej połowy rzuciły aż jedenaście bramek a straciły tylko cztery.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Niesiona dopingiem kibiców drużyna Krzysztofa Przybylskiego grała jak z nut systematycznie powiększając przewagę. Samą drugą połowę nasze szczypiornistki wygrały 19:10, a cały mecz 40:21. Było to najwyższe zwycięstwo Piotrtcovii w lidze od wielu lat.