Piotrcovia na podium Superligi

7 + 4 =
7 + 4 =
20210123_073-1150x767
MKS Piotrcovia nie dała żadnych szans EKS Startowi Elbląg wygrywając na trudnym ternie różnicą aż jedenastu trafień. Nasz zespół po tym zwycięstwie awansował na trzecie miejsce PGNiG Superligi.

Od pierwszych minut piotrkowianki narzuciły swoje warunki gry i szybko zbudowały przewagę 3-4 bramek. Dobra gra w obronie i szybkie kontry powodowały że nasz zespół nie miał większych problemów ze zdobywaniem bramek i na przerwę schodził z przewagą pięciu goli (12:17).
W drugiej połowie nadal lepiej prezentowały się piotrkowianki, znakomicie w bramce prezentowała się Karolina Sarnecka, a jej koleżanki systematycznie podwyższały prowadzenie. Po 60 minutach gry tablica wyników wskazywała wynik 26:37.
Kolejny mecz Piotrcovia rozegra w sobotę (30.01) w Koszalinie. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport. Początek o godz. 13.30.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Płomińska 7, Roszak 7, Klonowska 5, Trawczyńska 4/2, Drażyk 3/2, Abramowicz 2, Zaleśny 2, Szynkaruk 2, Więckowska 2, Macedo 2, Charzyńska 1.
Start: Kepesidou, Pająk – Waga 10, Rancić 4, Pękala 3, Świerczek 3, Bojcić 2, Stapurewicz 2, Gędłek 1, Szczepanik 1, Agović, Choromańska, Cygan.

- zdjęcia od nr 1 do nr 16: fotografie z meczu pomiędzy MKS Piotrcovia a EKS Start Elbląg.