Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Podium dla zapaśniczek AKS

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 8 =
Link
5 + 8 =
fotoaks01-1618297297
Nikola Dytrych i Patrycja Wochna potwierdziły przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Obie zapaśniczki AKS ponownie stanęły na podium mistrzostw Polski juniorek, które odbyły się w Chełmie.
Ubiegły rok był dla Nikoli Dytrych i Patrycji Wochny bardzo udany, ponieważ stanęły na podium w dwóch najważniejszych zawodach sezonu: mistrzostwach Polski juniorek i mistrzostwach Polski seniorek. Ten drugi turniej był ważny z perspektywy całego klubu, ponieważ były to pierwsze medale kobiecych mistrzostw w kategorii seniorek w historii Atletycznego Klubu Sportowego.

W weekend w Chełmie obie zapaśniczki potwierdziły przynależność do krajowej elity ponownie zajmując miejsca na podium mistrzostw Polski juniorek. Nikola Dytrych wywalczyła brąz w wadze 53 kg, a Patrycja Wochna srebro w wadze 72 kg. Piąte miejsce w wadze 59 kg zajęła kolejna zawodniczka piotrkowskiego klubu, Aleksandra Skudlara.

- To, co warte jest podkreślenia w przypadku dziewczyn, to ciągły, regularny, nieprzerwany rozwój. Dzięki sumiennemu podejściu do treningów, pokonują kolejne szczeble zapaśniczego wtajemniczenia. I, co bardzo ważne, nie spoczywają na laurach, tylko dalej dążą do podnoszenia swoich nieprzeciętnych umiejętności. To nie są słowa na wyrost, bo takie zawody jak mistrzostwa Polski to wystarczające pole do weryfikacji, sito jest naprawdę gęste – mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego.

Mistrzostwa Polski seniorek w tym roku zostały zaplanowane na połowę września i odbędą się w Rzeszowie.

***
Galeria zdjęć
Zdjęcie nr 1 i 2 - Zapaśniczki AKS na podium podczas mistrzostw Polski juniorek.
← powrót