Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Spinningowi mistrzowie Piotrkowa

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 5 =
Link
6 + 5 =
DSC08550
38 zawodników wzięło udział w Otwartych Spinningowych Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego, które w niedzielę (4.10) zorganizowano na Zalewie Sulejowskim.
- Zalew Sulejowski okazał się łaskawy dla 20 startujących, którzy zaliczyli zawody złowieniem wymiarowej ryby – mówi Sławomir Góra z Koła PZW nr 12 Piotrków – Miasto, które było organizatorem zawodów. - Wędkarze musieli zmagać się z różną pogodą, a zawody skrócono o godzinę ze względu na burzę i porywisty wiatr - dodaje.

W 6-godzinnej turze zawodnicy złowili, 6 szczupaków i 92 okonie. Największą rybą zawodów był szczupak o długości 63,1 cm złowiony przez Cezarego Duka, a największy okoń miał 28,2 cm.
- Sędziowskie motorówki krążyły między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody – relacjonuje Sławomir Góra.

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że spinningowym mistrzem Piotrkowa Trybunalskiego został Łukasz Jaruga. Zwycięzca złowił 2 szczupaki i 13 okoni, co przełożyło się na 4000 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Źródelny, który zgromadził 2200 pkt (2 szczupaki), a na trzecim  Emil Duda – 2080 pkt (15 okoni). Puchary najlepszym zawodnikom wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek. 

*****
Galeria zdjęć: 
- Zdjęcie nr 2: Widok łódek na brzegu Zalewu Sulejowskiego tuż przed rozpoczęciem zawodów;
- Zdjęcia nr 1 oraz od nr 3 do nr 8: pamiątkowe zdjęcia na podium mistrzostw miasta.  
← powrót