Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Udany debiut młodych zapaśników

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =
FOTO_AKS_02
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego zaliczyli udany debiut w gronie kadetów. Podczas zawodów o Puchar Polski, trzech piotrkowskich debiutantów w tej kategorii wiekowej awansowało do strefy medalowej, a srebrny krążek wywalczył Patryk Robaszek.
Na pierwszych tegorocznych zawodach w kategorii kadetów Atletyczny Klub Sportowy reprezentowało jedenastu zapaśników. Dla siedmiu z nich był to debiut w starszej grupie wiekowej w turnieju tej rangi. Do strefy medalowej awansowało trzech, którzy ostatecznie zajęli piąte miejsca: Michał Radziszewski (kat. 51 kg), Franciszek Cejnóg (kat. 55 kg) i Stanisław Fussy (kat. 80 kg). Srebrny krążek wywalczył ich starszy kolega Patryk Robaszek (kat. 80 kg), dla którego obecny rok jest kolejnym w rywalizacji wśród kadetów.

- W sporcie nie zawsze najważniejsze są medale – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. - Oczywiście, każdy zdobyty krążek zawsze bardzo nas cieszy, dlatego gratulujemy Patrykowi sukcesu. Ale warto zwrócić uwagę na coś innego: chłopcy, którzy jeszcze w zeszłym roku byli w krajowej czołówce wśród młodzików, po przejściu do wyższej grupy wiekowej także są w czołówce krajowej mimo tego, że walczą ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. To pokazuje, że system szkolenia, który funkcjonuje w naszym klubie, zdaje egzamin.

Najważniejszymi zawodami w kategorii wiekowej kadetów jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która w tym roku zaplanowana jest na początek maja.
← powrót