Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Zawodniczki AKS jadą na ME

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 6 =
Link
2 + 6 =
FOTO_AKS_DOLNA_02
Wiktoria Jaroniek i Julia Dolna z kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego otrzymały powołania na mistrzostwa Europy. Obie imprezy odbędą się w maju i czerwcu w Bułgarii.
Nasze zawodniczki świetnie spisały się w weekend podczas zawodów, które miały kluczowe znaczenie dla powołań. Wiktoria zdobyła złoty medal w kat. 43 kg podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju kadetek w Rumunii, a Julia triumfowała w turnieju kwalifikacyjnym U-15 w Pelplinie w kategorii 42 kg. Wiktoria wystąpi w Mistrzostwach Europy kadetów (14 - 20 czerwca), a Julia w Mistrzostwach Europy U-15 (27 - 30 maja). Obie imprezy odbędą się w Bułgarii.

-W przypadku obu dziewczyn kluczem od ich sukcesów jest regularność i dokładność. Wiktoria i Julia sumiennie przykładają się do każdego treningu, dzięki czemu w stu procentach wykorzystują zajęcia na podnoszenie swoich umiejętności. Stale robią postępy, są otwarte na nowe rozwiązania, zdyscyplinowane. Dlatego wszyscy bardzo się cieszymy, że ich ciężka praca, wspierana przez rodziców, przynosi coraz poważniejsze efekty – mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego. 

Wiktoria Jaroniek to etatowa kadrowiczka, stała uczestniczka obozów reprezentacji kadetek. W tym sezonie dwa razy stanęła na podium zawodów o Puchar Polski.  
Młodsza o dwa lata Julia Dolna w tym roku rozpoczęła starty w starszej grupie kadetek. W swoim debiucie w tej kategorii wiekowej, zajęła trzecie miejsce podczas zawodów o Puchar Polski w Karlinie.
← powrót